Açma Kalorisi ve Değerleri
15 Mayıs 2024

Açma Kalorisi ve Değerleri

Açma kalori, açma herkesin severek tükettiği hamur işlerinden biridir. Özellikle sabah kahvaltılarında, ikindi çay saatlerinde yanında peynirle ve çayla birlikte nefis olur. Bir de açma sıcak olursa, herkes ölçüyü kaçırabilir. İster hazır olarak pastaneden alabileceğiniz, isterseniz evde kolaylıkla yapabileceğiniz açma kalori bakımından çoğu kişiyi düşündürür.

Özellikle diyet yapanlar ya da kilo kontrolüyle ilgili sorun yaşayanlar için bu daha önemlidir. Bu yüzden açmanın kaç kalori olduğunu birlikte değerlendirelim.

Açma kaç kalori?

Açma mayalı hamurdan, süt ve unla yapılan lezzetli bir besindir. Aslında simitle kıyaslandığında, üzerinde susam bulunmadığı için kalorisi daha düşüktür.

Pastanede hazır satılan açmalar genellikle aynı boyda olur. Bunların her biri yaklaşık 45 gram gelir. Bizde açma kalori değerlendirmesini buna göre yapalım.

1 adet açma 162 kaloridir

İçeriğinde 16,3 karbonhidrat, 9,6 gram yağ ve 2,5 gram protein bulunur. Bu nedenle vücuda enerji veren bir besindir. Aynı zamanda besleyicidir. Fakat yerken ölçüyü kaçırırsanız kilo almanıza yardımcı da olabilir. Bu yüzden kahvaltıda, gün içinde açma yediğinizde dikkatli olmalısınız. Kalori hesabı yaparak, açma tüketmenizi tavsiye ederiz. Özellikle üzerinde susam olanlara dikkat etmelisiniz. Çoğunluğunda pek susam olmaz. Ancak susam kullanan pastanelerde bulunmaktadır. Açma aşırı tüketmediğinizde sağlıklı beslenmenize engel olmaz. Kilo alacağım diye de sorun yaşamazsınız.

Eğer evde kendiniz açma yapmayı isterseniz, sizde susam kullanmayın.

Açma Kalori Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Pastane Açması Tarifi ve Malzemeleri

Pastane Açması Tarifi ve Malzemeleri

Açma Simit Tarifi ve Malzemeleri

Açma Simit Tarifi ve Malzemeleri

Açma Kete Tarifi ve Malzemeleri

Açma Kete Tarifi ve Malzemeleri

Pratik Açma Tarifi ve Malzemeleri

Pratik Açma Tarifi ve Malzemeleri

Haşhaşlı Açma Tarifi ve Malzemeleri

Haşhaşlı Açma Tarifi ve Malzemeleri